ظاهر یک وب سایت ، هرچند همه مولفه ها برای جذابیت و مشتری پسند بودن آن نیست ولی بدون شک مهمترین آن هاست.

همه ما از تاثیر بسزای سئو بر پیشرفت و بیشتر شناخته شدن و مقبولیت بیشتر آگاهیم و می دانیم که اکثر کاربران در شرایط برابر سایتی را انتخاب می کنند که ظاهر خوانا تری داشته باشد. در این میان مواردی وجود دارد که رعایت آن ها هرچند در نظر ابتدایی ساده و سلیقه ای به نظر برسد ولی مسلما تاثیر مستقیمی در مورد پسند واقع شدن وب سایت دارد.

یکی از مهم ترین این موارد تایپو گرافی (Typography ) است که در طراحی وب سایت باعث می شود کاربر حس بهتری در خواندن محتوا داشته باشد.

حال باید بدانیم تایپو گرافی چیست؟

تایپو گرافی در حضور متن معنا پیدا می کند.یعنی دانش شناخت استفاده به جا از فونت. فونت باید سبب خوانایی بهتر نوشته ها ، تشخیص حروف و سرعت بیشتر در خواندن محتوای وب سایت شود.

به بیان دیگر درواقع تایپوگرافی هنری است که در آن طراح تلاش می‌کند با تغییر عناصر متن، مثل اندازه، فاصله حروف، شکل حروف، نوع فونت، پاراگراف‌بندی و مواردی ازاین‌دست یک‌زبان بصری را خلق کند.

فونت ها دارای استانداردها و آناتومی مخصوص به خود هستند که باید آن‌ها را شناخت و در طراحی وب سایت و اپلیکیشن رعایت کرد.
یکی از وب‌سایت‌هایی که می‌توانید در این زمینه آموزش ببینید، I LOVE TYPOGRAPHY  است، این وبسایت به شما کمک می‌کند تا انواع فونت‌ها آشنا شوید.

تنظیم فاصله در بین حروف نیز نکته‌ای است که معمولا، آن را نادیده می‌گیرند.

فونت‌هایی که در یک وب سایت استفاده ‌شوند می‌باید با یکدیگر و محتوای متن هماهنگی و هم‌خوانی داشته باشند. بنابراین باید هر فونت، متناسب با نوع آن وب سایت انتخاب شود .